SOIRÉE CINÉ

FILMOVÝ VEČER

SPF 2023 

SEMIFINÁLE KOŠICE

SPF 2023

 •  Registrácia
Ďakujeme Vám za prihlásenie sa do súťaže SPF 2023 do 1. marca 2023. Pre registráciu prosím vyplňte registračný formulár.
 • Kontakt:             
            E-mail: info@afke.sk      Tel.:  + 421 907 921 365
 • Organizátori:
  Alliance Française Banská Bystrica
  Francúzsky inštitút na Slovensku
  Francúzska aliancia Košice
  Francúzsko-slovenská asociácia FRASK

BEAUJOLAIS NOUVEAU

FOTOSÚŤAŽ UKÁŽ SVOJ JAZYK / FAIS VOIR TA LANGUE

Milí súťažiaci, vitajte, bienvenue! Marec je obľúbeným mesiacom milovníkov francúzskeho jazyka a kultúry, oslavujeme predsa Mesiac Frankofónie. V rôznych krajinách francúzština zohráva rôznu rolu: môže byť materinským, jediným úradným jazykom, jedným z úradných jazykov alebo jazykom menšiny. Úradným jazykom je francúzština až v 29 krajinách sveta. Keďže hlavnou témou Mesiaca Frankofónie 2022 je plurilinguismus čiže viacjazyčnosť, ponúka naša súťaž možnosť všetkým študentom rôznych cudzích jazykov, aby ukázali, ako vnímajú cudzí jazyk, ktorý sa učia, ako na nich pôsobí a aké sú ich predstavy o ňom. Tešíme sa na Vaše fotografie, ktoré nám sprostredkujú Vaše pocity, dojmy a skúsenosti pri štúdiu cudzích jazykov. Odborná porota sa vyberie víťaznú fotografiu a víťaz získa elektrickú kolobežku. Ideme na to? On y va?

Všeobecné podmienky a pravidlá fotografickej súťaže

Výstava BAISERS DE PARIS

Rendez-vous le 4 mars 2022 à 18h00 pour le vernissage. Vous êtes les bienvenus!
Radi Vás uvítame 4. marca 2022 o 18:00h na vernisáži výstavy.
Spievam po francúzsky 2022

Spievam po francúzsky 2021

SPIEVAM PO FRANCÚZSKY 2020

🇫🇷👩‍🎤Finále súťaže Spievam po francúzsky👨‍🎤🇫🇷

Srdečne vás pozývame na online finále súťaže Spievam po francúzsky 2020. Už túto nedeľu 21.6.2020 o 14h00 na youtubovom kanáli Alliance française Banská Bystrica!

MESIAC FRANKOFÓNIE 2020

OZNAM

Vzhľadom na nariadenie štátnych orgánov v súvislosti s aktuálnou situáciou výskytu koronavírusu na našom území si vás dovoľujeme upozorniť na zrušenie a odklad jednotlivých podujatí pripravovaných v rámci Mesiaca frankofónie 2020.

Podrobnejšie informácie o zrušení a odklade jednotlivých podujatí v stanovených termínoch nájdete nižšie .

***

ANNONCE

En vue du règlement des autorités étatiques concernant la situation actuelle de l’apparition du coronavirus sur notre territoire, nous voudrions vous prévenir de l’annulation et du délai des évènements particuliers préparés au sein du Mois de francophonie 2020.

Veuillez trouver les détails sur l’annulation et délai d’événements particuliers ci-dessous.

***

Pri príležitosti 20. výročia pôsobenia Francúzskej aliancie Košice Vás srdečne pozývame na podujatia, ktoré sme v rámci Mesiaca frankofónie 2020 pre Vás spolu s partnermi pripravili! Započúvajme sa, ochutnajme a objavujme čaro frankofónnej kultúry spoločne. Voilà, le programme !
***
À l’occasion du 20e anniversaire de l’Alliance française Košice, nous vous invitons cordialement aux événements que nous avons préparés pour vous avec nos partenaires dans le cadre du Mois francophone 2020! Écoutons, goûtons et découvrons ensemble la magie de la culture francophone. Voilà, le programme! 

Francúzske raňajky – Diskusia pri šálke kakaa/čaju a croissante

Podujatie Francúzske raňajky – diskusia pri šálke kakaa/čaju a croissante sa  v stanovených termínoch neuskutoční a odkladá sa na neurčito.

L’événment de Petit déjeuner français – discussion autour d’un chocolat/thé et croissant est annulé dans les délais prévus et est reporté à une date indéterminée.

Kino Pocity: Bedári (Gîte Spaulou: cinéma français)

Premietanie filmu “Bedári” pripravené v spolupráci s Kino pocity a Wave centrum nezávislej kultúry  sa v stanovenom termíne neuskutoční a odkladá sa na neurčito.

La projection du film “Les Misérables” préparée en coopération avec Kino pocity et Wave centrum nezávislej kultúry est annulée dans le délai prévu et est reportée à une date indéterminée.

V rámci Mesiaca frankofónie 2020 vás Francúzska aliancia Košice v spolupráci s Kino pocity a Wave centrum nezávislej kultúry srdečne pozýva na film Bedári, ktorý bude premietaný:

Streda 11.3. o 19:30 BEDÁRI – MESIAC FRANKOFÓNIE
Miesto: WAVE CNK (Hlavná 121, Prešov)

(Les Misérables, Francúzsko 2019, 102 min, r. Ladj Ly)

Stéphane sa nedávno pridal k zvláštnej kriminálnej jednotke v Montfermeili, na predmestí Paríža. Spolu so svojimi kolegami Chrisom a Gwadom, ktorí sú obaja skúsenými členmi tímu, rýchlo zaregistruje zvyšujúce sa napätie medzi susediacimi gangami. Keď sa počas zatýkania ocitnú na úteku, dron zachytí každý ich pohyb, každú akciu… Film inšpirovaný vzburami z roku 2005 zasadil režisér Ladj Ly do súčasného Montfermeilu, toho istého miesta, kde sa odohrávali slávni Bedári Victora Huga v roku 1862. O viac ako 150 rokov neskôr je podobnosť medzi dnešnou nahnevanou mládežou v mikinách a Gavrochom, hlavnou postavou Bedárov, veľmi príznačná…

Vstupné: 4€/3€ (ISIC, preukaz FK)

Spievam po francúzsky

Semifinále súťaže “Spievam po francúzsky” v Košiciach sa v stanovenom termíne neuskutoční a odkladá sa na neurčito.

Le demi-finale de la compétition “Je chante en français” à Košice est annulée dans le délai prévu et est reportée à une date indéterminée.

Nový ročník Spievam po francúzsky 2020 je tu! 🤩 Ak radi spievate a chceli by ste si zasúťažiť s inými nadanými frankofónmi, neváhajte a zapíšte sa čo najskôr!

✍️Ako sa zúčastniť?
Vyplňte online prihlášku do 29. februára 2020. bit.ly/2MQRTFs

🎧Vyberte si z katalógu piesní: https://lnk.sk/axN4

🏆Dátum súťaže:
Semifinále Košice 13.3.2020
Semifinále Zvolen 13.3.2020
Semifinále Bratislava 27.3.2020
Národné finále Banská Bystrica 30.5.2020
Medzinárodné finále Krakov (Poľsko) 20.6.2020

🤝Súťaž organizujeme v spolupráci s Francúzskou Alianciou v Banskej Bystrici, Francúzskym inštitútom na Slovensku a Gymnáziom Ľudovíta Štúra vo Zvolene!

📞Kontakty:
Košice: info@afke.sk
Zvolen: spf.gymzv@gmail.com
Bratislava: spievampofrancuzsky@institutfrancais.sk
institutfrancais@institutfrancais.sk

Divadlo”Meštiak šľachticom”

Divadelné predstavenia “Mešťan šľachticom” sa v stanovených termínoch rušia a prekladajú na neurčito.

Le spectacle de la pièce théâtrale “Le Bourgeois Gentilhomme” est annulé dans les délais prévus et est reporté à une date indéterminée.

V rámci Mesiaca frankofónie 2020 vás Francúzska aliancia Košice srdečne pozýva na divadelné predstavenie “Meštiak šľachticom”, ktoré sa uskutoční 13. marca 2020 o 10h00/19h00 v priestoroch DKC Veritas, po ktorom bude nasledovať diskusia s hercami.

Dĺžka: 1h30
Vstupné: 4€ (študenti 2€)
***
Dans le cadre du Mois de Francophonie 2020 nous vous invitons cordialement à la pièce théâtrale “Le Bourgeois Gentilhomme” qui se tiendra dans les locaux de DKC Vertias le 13 mars 2020 dès 10h00/19h00, suivie d’une discussion avec les acteurs.

Durée: 1h30
Entrée: 4€ (étudiants 2€)

Vernisáž výstavy Odile Decq: Horizons

Vernisáž a výstava “Odile Decq: Horizons” je zrušená.

Le vernissage et l’exposition “Odile Decq: Horizons” sont annulés.

V rámci marcového Mesiaca frankofónie 2020 Vás srdečne pozývame na vernisáž výstavy francúzskej architektky Odile Decq v budove ALFA (Kasárne/Kulturpark).
Dátum: 17.marca o 17h00.
Výstava potrvá do 18. apríla.

Vstupné: 4€ ( člen AFKE 2€)

***
Dans le cadre du Mois de Francophonie 2020, nous vous invitons cordialement à l’ouverture d’une exposition de l’architecte française Odile Decq dans le bâtiment ALFA (Kasárne / Kulturpark).
Date: 17 mars à 17h00.
L’exposition se poursuivra jusqu’au 18 avril.

Entrée: 4€ (membre AFKE 2€)

Opera “Samson a Dalila”

Operné predstavenie “Samson a Dalila” sa v stanovenom termíne neuskutoční a presúva sa na neurčito.

Le spectacle d’opéra “Samson et Dalila” est annulé dans le délai prévu et est reporté à une date indéterminée.

V rámci marcového Mesiaca frankofónie 2020 vás srdečne pozývame na operu od Camille Saint-Saëns: Samson a Dalila dňa 18.marca o 19h00 v Historickej budove ŠDKE.

Vstupné podľa programu ŠDKE.
***
Dans le cadre du Mois de Francophonie 2020 nous vous invitons cordialement à l’opéra de Camille Saint-Saëns: Samson et Dalila le 18 mars à 19h dans le bâtiment historique de ŠDKE.

Entrée tarif théâtre

Kvíz, koncert, párty – zábavný večer pri francúzskej hudbe

Podujatie “Kvíz, koncert, párty – zábavný večer pri francúzskej hudbe” sa v stanovenom termíne neuskutočné a odkladá na neurčito. 

L’événement “Quiz, concert, fête – soirée dansante” est annulé dans le délai prévu et est reporté à une date indéterminée.

Tajomná francúzska večera

Inštitút romanistiky Filozofickej fakulty PU a Francúzska aliancia Košice vás srdečne pozýva na tajomnú francúzsku večeru!

Nechajte sa prekvapiť a príďte ulahodiť svojim chuťovým pohárikom!

KDE? Dobré Bistro, Garbiarska 14, Košice
KEDY? 25 marec 2020, 18:30
CENA – 35€ – 5 jedál (chodov) a nápoj
Cena pre prvých 10 študentov – 30€

Rezervujte si miesto najneskôr do 15.3. na emailovej adrese:
francophoniepresov@gmail.com

Dajte nám, prosím, vedieť, ak máte záujem o vegetariánske menu, alebo ak máte alergiu na nejakú potravinovú zložku.

Crème de la Crème

Premietanie filmov pripravených v rámci podujatie “Crème de la Crème” sa v uvedených termínoch neuskutocní a sa presúva na neurčito.

La projection des films préparés au sein de l’événement “Crème de la Crème” est annulée dans les délais prévus et est reportée à une date indéterminée.

Dianie na Slovensku – prednáška a diskusia s novinárom Jean-Baptiste Chastandom, Le Monde

Prednáška a diskusia “Dianie na Slovensku” s novinárom Jean-Baptiste Chastandom, Le Monde, sa v stanovenom termíne neuskutoční a odkladá na neurčito.

Le conférence et discussion “L’actualité slovaque” avec Jean-Baptiste Chastande, Le Monde, sont annulés dans le délai prévu et est reportés à une date indéterminée.

Koncert “Lovci snov”

Koncert “Lovci snos” sa v stanovenom termíne neuskutoční a sa odkladá na neurčito.

Le concert “Pêcheurs de rêves” est annulé dans le délai prévu et est reporté à une date indéterminée.

V rámci Mesiaca frankofónie 2020 a oslavy 20. narodenín Francúzskej aliancie Košice, Vás srdečne pozývame na koncert švajčiarskych interprétov Laurenta Brunettiho a Maria Pacchioliho. Uskutoční sa 28.marca o 19h00 v priestoroch Východoslovenskej galérie Košice.

Vstup voľný
***
Dans le cadre du Mois de la Francophonie 2020 et l’anniversaire d’Alliance française Košice, nous vous invitons cordialement à un concert des artistes suisses Laurent Brunetti et Mario Pacchioli. Il aura lieu le 28 mars à 19h dans les locaux de Východoslovenská galéria Košice.

Entrée libre